Visceralinė osteopatija

Visceralinė osteopatija – vidaus organų sveikatai ir gerai savijautai

osteopatija visceraline pagrindine

Kas yra visceralinė osteopatija?

Visceralinė osteopatija – vienas iš osteopatinio gydymo metodų, kurio tikslas – normalizuoti vidaus organų funkcijas.

Visceralinis osteopatinis gydymas pagrįstas principu, kad vidaus organų sveikata priklauso nuo jų taisyklingos anatominės padėties, tarpusavio ryšių ir judėjimo vienas kito atžvilgiu. Diafragma yra pagrindinė jėga, verčianti organus judėti, todėl kiekvienas vidaus organas, priklausomai nuo  jos susitraukimų, juda tam tikrose  plokštumose ir vienas kito atžvilgiu. Jei žmogus kvėpuoja paviršutiniškai arba susiformuoja diafragmos įtampa, gali sutrikti vidaus organų paslankumas, pablogėti kraujotaka ir inervacija bei sutrikti  jų veikla. Todėl osteopato užduotis – atstatant normalius diafragmos ir vidaus organų judesius, gerinti kraujotaką ir limfotaką, normalizuoti autonominę nervų sistemą ir taip veikti vidaus organų struktūras ir funkcijas.

Kaip veikia visceralinė osteopatija?

Osteopatiniu požiūriu vidaus organams yra svarbu paslankumas, mobilumas ir motiliškumas.

Paslankumas – tai organo gebėjimas judėti priklausomai nuo kūno judesių (pasilenkimų, pasisukimų ir pan.).

Mobilumas – tai vidaus organo judesiai kito organo, stuburo, pilvo sienos, raumenų (pvz. diafragmos) atžvilgiu.

Motiliškumas – tai žemo dažnio ir mažos amplitudės organo judesiai. Šie judesiai atkartoja embriologinio vystymosi metu vykstančius judesius.

Dažniausios priežastys, kuomet sutrinka vidaus organų paslankumas ir mobilumas, tai buvusios vidaus organų infekcijos, uždegimai, chirurginės intervencijos, uždaros traumos, diafragmos judėjimo sutrikimai.

Mobilumas sutrinka, kuomet pažeidžiama organo raiščių sistema.  Tai gali būti sąlygota raiščių elastingumo sumažėjimo ir organų ptozės (nusileidimo) arba raiščio įtampos dėl raumenų, fascijų disbalanso ir randų bei sąaugų.

Motiliškumas gali sutrikti kuomet įvyksta viscerospazmas. Kai kurie ertminiai vidaus organai (pvz. skrandis, žarnynas, šlapimtakis) gana dažnai spazmuoja. Organo sudirginimas, kurį  gali išprovokuoti uždegimas, sutrikusi vegetacinė inervacija, alergijos, psichosomatinis poveikis, gali sukelti nefiziologinį lygiųjų raumenų spazmą, dėl ko atsiranda organų funkciniai sutrikimai.

osteopatija visceraline tekstas

Kaip pasireiškia visceralinės osteopatijos poveikis?

Gydymui taikomos visceralinio manipuliavimo technikos – tai švelnios manualinės technikos, skirtos koreguoti netaisyklingą vidaus organų padėtį, pagerinti organų judėjimą, kraujotaką, limfotaką ir inervaciją, sudaryti sąlygas vidaus organo sveikimui. Atliekami subtilūs, tikslūs ir kryptingi judesiai konkrečioje srityje be stipraus fizinio poveikio, kurio metu pacientai nejaučia skausmo. Gydymą puikiai toleruoja įvairaus amžiaus vaikai ir suaugusieji.

  • Atkuriamas organų paslankumas, mobilumas ir motiliškumas
  • Pagerinama vidaus organų kraujotaka, limfotaka
  • Normalizuojama organų inervacija
  • Normalizuojama medžiagų apykaita
  • Pašalinami vidaus organų raumenų spazmai

Kada kreiptis dėl visceralinės osteopatijos?

Visceralinė osteopatija veiksminga gydant įvairias vidaus organų patologijas ir disfunkcijas:

Kadangi vidaus organai, žarnyno pasaitas ir pilvaplėvė per raiščius, fascijas bei raumenis tvirtinasi prie stuburo, jų patologinės būklės gali sukelti nugaros skausmus. Todėl  taikant visceralines technikas galima pašalinti nugaros skausmus, ypač juosmens ir kryžmens srityje.

Kitos publikacijos