Nėštumas

Osteopatija nėštumo metu naudinga būsimai mamai ir kūdikiui

osteopatija nesciosioms pagrindine

Kas atsitinka kūnui nėštumo metu?

Nėštumo metu moteris patiria diskomfortą ir skausmą. Skausmas yra ženklas, kad kūnas stengiasi prisitaikyti prie fizinių reikalavimų, kuriuos jam kelia augantis vaisius. Nėštumo metu kūnas patiria didelių pokyčių, dėl kurių raumenys, kaulai ir organai patiria papildomą stresą. Viso nėštumo metu vyksta laipsniškos adaptacijos, prisitaikančios prie  vaisiaus vystymosi. Dėl hormoninių pokyčių  atsipalaiduoja raiščiai, keičiasi stuburo  linkiai ir laikysena.  Vaisiui augant, svorio centras palaipsniui juda į priekį. Tai pakeičia įprastą stuburo, sąnarių, raumenų ir raiščių apkrovą ir padidina apatinės nugaros dalies išlinkimą bei provokuoja skausmus.

Kaip gali padėti osteopatija nėštumo metu?

Osteopatija yra veiksmingas būdas pagerinti organizmo gebėjimą prisitaikyti prie nėštumo, kartu sumažinant patiriamą diskomfortą. Osteopatija gali grąžinti kūną į tinkamą padėtį, o tai leidžia geriau prisitaikyti prie pokyčių, atsirandančių nėštumo ir gimdymo metu.

Osteopato rankomis atliekamos technikos nėštumo metu yra švelnios ir saugios, kad būtų išvengta rizikos motinai ir vaisiui. Atliekant kruopščią kūno korekciją, siekiama sukurti  balansą tarp vaisiaus ir motinos raumenų ir kaulų struktūrų.

Švelnios technikos padeda sumažinti juosmens ir dubens įtampą bei skausmą. Tai pagerina judrumą ir suteikia organizmui daugiau prisitaikymo galimybių prie nuolatinių nėštumo sukeliamų laikysenos pokyčių bei sumažina moters stresą. Laikysenos korekcija padeda kovoti su skausmu ir lėtiniu nuovargiu, atsirandančiu dėl padidėjusio stuburo  linkio,  uodegikaulio bei klubo kaulų ir kryžkaulio poslinkio. Tai taip pat leidžia vaisiui laisvai judėti ir išlaikyti geresnę padėtį nėštumo eigoje. Tai leidžia energiją nukreipti į vaisiaus augimą, geresnę motinos emocinę sveikatą ir pasiruošti sklandžiam gimdymui.

Kadangi moters kūnas keičiasi viso nėštumo eigoje, osteopatija yra naudinga visais nėštumo etapais. Dažniausiai gydymas pradedamas po 12 savaičių. Kai nėštumas artėja  link pabaigos, osteopatas gali padėti moters kūnui pasiruošti gimdymui, užtikrinant, kad dubuo ir gimda būtų tinkamai subalansuoti, kad sumažėtų skausmas, būtų skatinama tinkama vaisiaus padėtis ir gimdymo procesas vyktų sklandžiai.

osteopatija nesciosioms tekste

Kada verta kreiptis pas osteopatą?

Pagrindinis osteopatų gydomas simptomas nėštumo metu yra apatinės nugaros dalies skausmas, kurį patiria du trečdaliai moterų ir kuris būna stipriausias trečiąjį nėštumo trimestrą. Tačiau osteopatija gali padėti sumažinti nėštumo metu patiriamą diskomfortą ir dėl kitų dažnai pasitaikančių negalavimų. Taip pat daug dėmesio skiriama ruošiantis gimdymui.

Dažniausios problemos nėštumo metu, dėl kurių galima kreiptis pas osteopatą:

Osteopatija po gimdymo

Po gimdymo osteopatija gali padėti atkurti pusiausvyrą, kuri sutrinka dėl  streso, patirto nėštumo ir gimdymo metu. Tai gali sumažinti diskomfortą ir skausmą, pagreitinti atsigavimą, gerinant kraujo ir limfos tekėjimą, optimizuojant organizmo savigydos mechanizmus. Osteopatinis gydymas sukelia atsipalaidavimo reakciją per parasimpatinę nervų sistemą, kuri turi platų fiziologinį poveikį kūnui, suteikia nusiraminimą ir atsipalaidavimą.

Gimdymo metu esant sudėtingoms situacijoms gali įvykti dubens kaulų ir uodegikaulio poslinkiai, dėl kurių gali skaudėti vaikštant ir sėdint. Osteopatijos procedūros metu šiuos poslinkius galima atstatyti. 

Po gimimo kartais išlieka netaisyklinga laikysena, be to ji gali keistis dėl nuolat nešiojamo augančio kūdikio, nes žindant kūdikį vis dar išlieka nėštumo metu atsiradę hormoniniai pokyčiai, kurie sąlygoja tolimesnį sąnarių laisvumą. Kita vertus, dėl šio sąnarių laisvumo, tai puikus laikas daryti teigiamus pokyčius ir pagerinti bei subalansuoti įtampą visame kūne, padedant jaustis geriau dabar ir ateityje. Šios švelnios procedūros padeda atkurti dubens judrumą ir padėtį, mažina skausmą ir gerina bendrą savijautą, leidžiančią atsipalaiduoti ir džiaugtis mažyliu.

Esant situacijoms, kai epiziotomijos ir cezario pjūvio randai traukia odos nervus,  sukeldami klubų, kirkšnių ir dubens dugno disfunkcijas, pritaikytos minkštųjų audinių technikos pašalina randų įtampą ir išlaisvina jų  tempiamus odos nervus, kurie gali turėti didelį poveikį judrumui ir dubens dugno funkcijai.

Žindančioms mamoms osteopatija gali pagerinti krūtininės stuburo dalies slankstelių ir šonkaulių sąnarių paslankumą, palaikyti atvirus tarpšonkaulinius tarpus ir pagerinti limfos nutekėjimą, mažinti skausmus, gerinti laikyseną .

Visceralinės osteopatijos metodai gali padėti atstatyti šlapimo pūslės bei gimdos padėtį ir mobilumą.

Kitos publikacijos