Struktūrinė osteopatija

Struktūrinė osteopatija padės įveikti skausmus, pagerins funkcijas

strukturine osteopatija pagrindine

Kas yra struktūrinė osteopatija?

Struktūrinė osteopatija skirta atramos ir judėjimo sistemos sutrikimų diagnostikai ir gydymui. Atramos ir judėjimo sistemą sudaro kaulai, raumenys, raiščiai ir sausgyslės arba kitaip sakant, struktūra, kuri mūsų kūnui suteikia formą ir galimybę judėti. Kadangi osteopatija grindžiama principu, jog struktūra ir funkcija susijusios, todėl struktūros išbalansavimas paveikia funkciją ir sukelia disfunkciją, kuri pasireiškia diskomfortu, skausmu ir judėjimo apribojimu.

Simptomai atsiranda tada, kai kūnas bando susitvarkyti su problema, bandydamas ją kompensuoti neįprastais būdais ir dėl to atsiranda dekompensacija, kuri dažnai pasireiškia visai kitose vietose nei yra tikroji priežastis. Pavyzdžiui, dėl  kelio skausmo vaikštote šlubuodami, kas padidina aplinkinių struktūrų darbo krūvį, pakinta pėdos atrama, įsitempia dubens ir nugaros raumenys, gali pablogėti kraujotaka ir inervacija bei atsirasti čiurnos, klubo sąnario  ar  nugaros skausmas. Kita vertus dėl struktūrinių problemų gali atsirasti ne tik sąnarių ir raumenų skausmai, bet ir vidaus organų veiklos sutrikimai.

Kaip veikia struktūrinė osteopatija?

Naudojant struktūrinę osteopatiją siekiama atkurti kūno struktūrų ir funkcijų pusiausvyrą, taikant specifines  technikas, kurios atliekamos rankomis, yra švelnios ir neskausmingos bei skirtos įtampos sumažinimui, raumenų tempimui, sąnarių mobilizavimui ir judesių amplitudės pagerinimui. Struktūrinės osteopatijos technikos labai efektyvios, nes tikslingai veikiama problema arba priežastis, siekiant pašalinti įtampas ir disbalansus bei sumažinti skausmą ir pagerinti funkcijas. Pavyzdžiui, jeigu sąnariai ar stuburo slanksteliai nejuda, juos  išjudinus  neliks raumenų įtampos, pagerės kraujotaka, inervacija ir skausmas praeis.

Dar vienas kūno struktūros elementas, neretai sutrikdantis gerą savijautą ir komfortą, yra fascija. Tai ištisinė jungiamojo audinio plėvelė, kuri apgaubia visas kūno struktūras. Ji įsiskverbia ir apsupa kaulus, raumenis, organus, kraujagysles. Fascija gali įsitempti, sutrumpėti, prilipti prie kitų struktūrų ir dėl savo nenutrūkstamo veikimo  visame kūne, sukelti skausmą ir diskomfortą iš pažiūros nesusijusiose kūno vietose. Struktūrinė osteopatija padeda diagnozuoti ir efektyviai spręsti fascijų įtampos ir disbalanso problemas.

strukturine osteopatija tekste

Kaip pasireiškia struktūrinės osteopatijos poveikis?

Pagerėja atramos ir judėjimo sistemos biomechanika ➠ Pagerėja judesių savybės ir koordinacija

Pagerėja kraujotaka, medžiagų apykaita bei aprūpinimas deguonimi ➠ Sumažėja uždegimas ir skausmas

Susilpnėja skausmo dirgiklių aktyvumas ➠ Sumažėja skausmo perdavimas centrinei nervų sistemai

Suaktyvinami homeostatiniai mechanizmai ➠ Pagerėja energijos gamybos, paskirstymo ir eikvojimo balansas

Pagerėja somatinės ir vegetatyvinės sistemos tarpusavio sąveika ➠ Pagerėja savijauta ir gyvenimo kokybė

Kada kreiptis dėl osteopatijos?

Nugaros skausmas yra dažniausias nusiskundimas, dėl kurio pacientai kreipiasi pas osteopatą. Kadangi net 80 proc. žmonių per savo gyvenimą  patiria nugaros skausmo priepolius, o osteopatija yra efektyvi stuburo manipuliacijų ir judrumo gerinimo priemonė, ji rekomenduojama daugelyje šalių, gydant nugaros skausmą.

Tačiau osteopatai  geba įvertinti, diagnozuoti ir gydyti labai įvairius sutrikimus. Struktūrinė osteopatija veiksminga gydant:

Kitos publikacijos